बिहिबार , जेठ १२, २०७९

खेत खन्दा माटोको भाँडो भेटियो खोलेर हेर्द सबै चकित !

साउन २९, २०७८ शुक्रबार 943

काठमाडौं : हामीले समय समयमा सुन्दै आएका छौँ कि माटोमा पैसा लगाउँदा बढ्दै जान्छ । तर रुखमा पैसा फल्दैन् । तर के हुन्छ जब माटोमा सुनचाँदी फेला पर्न थाल्छ ।

भारत, उत्तर प्रदेशको शामलीमा किसानले माटोले भरिएको ट्र्याक्टर ट्रलीले आफ्नो भाग्य खोल्यो ।वास्तवमा, त्यहाँ खन्दै गर्दा सुन र चाँदीका सिक्का बाहिर आउन थाले । यी सिक्का पुरानो समयका हुन् । गाउँलेहरूले सिक्का ट्र्याक्टरको ट्रेलबाट खसेपछि थाहा पाएका हुन् ।

खेतमा भएको सम्पतिका बारेमा जानकारी पाउने बित्तिकै ठूलो संख्यामा गाउँलेहरू त्यहाँ भेला भए ।सबै जनाले सुनचाँदीका सिक्का लिएर गएको खुलेको छ । प्रहरी घ’टनास्थल पुगेपछि गाउँलेहरूले सिक्का लिएको कुरा अस्वीकार गरिरहेका थिए । तर आजतकको रि’पोर्ट अनुसार तीन वटा सिक्काको फोटो लिइएको छ ।

यसमा दुई सुन र एउटा चाँदीका सिक्का छन् ।रहमतुल्ला इब्ने मोहम्मद अरबीमा चाँदीको सिक्कामा र कलमा सुनको सिक्कामा लेखिएका छन् ।फार्मका मालिक ओम सिंहका अनुसार केही सिक्का बाहिर आए । यद्यपि उनीहरूले कति सुनको र कति चाँदीको हो भन्ने थाहा छैन ।

उही समयमा, गाउँ प्रमुखले त्यो सिक्का देखेको छैन भनेर बयान दिएका छन् एडीएम अरविन्द सिंह भन्छन् कि उत्खननको क्रममा कुनै पनि धातु भेटिएको खबर आएको छ ।यस विषयमा अनुसन्धान भइरहेको छ । तर त्यहाँका गाउँले कै भाग्य चम्किएको बुझिएको छ ।

आजतकको स्थलगत रिपोर्टले दावी गरेको छ की त्यहाँ गाडधन भेटियो । किसानले बाहिर निकाले, त्यसपछि गाउँले भेला भए ।गाउँलेले सल्लाह गरे की यो राज्यलाई जानकारी दियो भने बेवारिसे सम्पत्ति राज्यको नै हुन्छ । यसैले सबै गाउँले मिलेर बाँडौ ।र भेटिएको हैन भनौँ भन्ने सल्लाह भएको आजतकको दावी छ । तर अब यो विषयलाई प्रहरीले अनुशन्धान गर्ने भएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्