बिहिबार , जेठ १२, २०७९

बलिउडका यी सेलिब्रेटीका नाममा गिनीज वल्र्ड बुक रेकर्ड !

भाद्र ९, २०७८ बुधबार 420

काठमाडौं  :    बलिउड फिल्मले नयाँ रेकर्ड बनाउँछ । चाहे यो बक्स अफिसको कमाई होस् वा थिएटरमा लामो समय प्रदर्शन भएर । फिल्मले रेकर्ड बनाएको छ नै बलिउडका सेलिब्रेटीले पनि बिभिन्न रेकर्ड बनाउने गरेका छन् । त्यो मध्य एक हो प्रतिष्ठित ‘गिनीज वल्र्ड बुक’ रेकर्ड । ‘गिनीज वल्र्ड बुक’ मा आफ्नो नाम लेखाउने बलिउड सेलिब्रेटी जसको चर्चा यहाँ गरिएको छ ।

कुमार सानु :

कुमार सानु बलिउडका निकै फेमस गायक हुन् । उनले बलिउडमा सयौं गीत गाएका छन् । ती गीतहरु हिट छन् । कुमार सानुको नाममा एक रेकर्ड गिनीज वल्र्ड बुकमा रहेको छ । उनले १९९३ मा एकै दिनमा २८ गीत रेकर्ड गराएर उक्त कितावमा नाम लेखाएका हुन् ।

आशा भोसले :

गायिका आसा भोसले बलिउडकी महान गायिका हुन् । उनको नाम पनि ‘गिनीज वल्र्ड बुक’मा रेकर्ड रहेको छ । उनले एक्लै, युगल र कोसरका साथमा १.१० लाख गीत गाएकी छन् । उनले २० अलग अलग भाषामा गीत गाएकी छन् । उनका बलिउडमा एकसेएक हिट गीत छन् ।

कट्रीना कैफ :

अभिनेत्री कट्रिना कैफको नाम ‘गिनीज वल्र्ड बुक’मा रेकर्ड छ । रिपोर्टका अनुसार, वर्ष २०१३ मा उनले अभिनेत्रीहरु मध्ये सबैभन्दा धेरै कमाई गरेर नाम लेखाएकी हुन् । उनले सो बर्ष ६३.७५ करोड कमाएकी थिइन् ।

अमिताभ बच्चन :

बलिउडका महानायक अमिताभको नाम पनि ‘गिनीज वल्र्ड बुक रेकर्ड’मा रहेको छ । उनले हनुमान चालीसा गाएर रेकर्ड बनाएका हुन् । यस्तो रेकर्ड बनाउने उनी एक्लो अभिनेता हुन् ।

शाहरुख खान :

बलिउडका बादशाह शाहरुख खानको इंस्टाग्राममा २४.८ मिलियन फलोअर्स छन् । उनी इंस्टाग्रामको हरेक प्रमोशनल पोस्टका लागि ८० लाखदेखि एक करोडसम्म लिने गर्दछन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्