बुधबार , माघ ५, २०७८

काबुल विमानस्थलमा ६० जना हैन,६० परिवार मा’रिए’ !

भाद्र १३, २०७८ आइतबार 294

काठमाडौं : आफगानिस्तानको काबुल विमानस्थलमा ब’म विष्फोटका कारण मृ’त्यु हुनेको संख्या बढ्दै गइरहेको छ ।विष्फोटमा म’रेका मानिसहरुको कुल संख्या आफगानिस्तानको स्वास्थ्य मन्त्रालयले अहिलेसम्म कुनै सटीक डाटा जारी नगरेको बताइएको छ।

आ’क्रमण हुनु भन्दा पहिले तीन दिनसम्म विमानस्थल विस्फोटको खतरामा रहेको खबरहरु आइरहेको जनाइएको छ। त्यसपछि एक दिन एक खतरा विस्फोट भयो ।अफगानिस्तानमा पूर्ण ता’लिवान कब्जा भएको १३ दिन भित्र देशमा पहिलो ठूलो विस्फोट रहेको बताइएको छ।

तालिवानका प्रवक्ता जबीहुल्लाह मुजाहिदले पत्रकारहरुलाई विमानस्थल जाने तर सुरक्षित दूरी कायम राख्न आग्रह गरेका छन्। तर यो लगभग असम्भव रहेको छ सुरक्षित ठाउँ वा मानिसहरुको भीडको बीच एक सुरक्षित दूरी खोज्न र कायम राख्न को लागि पत्रकारले भने।

जबदेखि तालिवानले काबुल शहरको नियन्त्रणमा लिएको छ, यो शहर जबीहुल्ला मुजाहिदद्वारा नियन्त्रित रहेको उनी बताउछन्।काबुल विमानस्थलमा आ’क्रमणपछि स्वास्थ्य मन्त्रालयलाई उनीहरुले सम्पर्क गर्दा त्यहाँका कर्मचारीहरुले उक्त घटनाबारे कसैसंग कुरा गर्न अनुमति नभएको जनाएको छ।

सोशल मिडियामा देखिएका तस्वीरहरु र भिडियोहरु त्यहाँको वि’नाशको एक विचार दिइयो। मानिसहरुको त्यो विशाल भीडको बीच त्यहाँ धेरै थिए जसले सधैंको लागि आफ्ना प्रियजनहरुलाई गुमाएका थिए।उक्त ह’मलामा ६० सामान्य मानिसहरु मरेका बताइएको छ तर यो ६० जना मात्र थिएनन् तर ६० परिवारहरु रहेको बीबीसीमा उल्लेख छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्