बुधबार , माघ ५, २०७८

रकेट प्रहारबाट काबुलमा चार बालबालिकासहित छ को मृ’त्यु !

भाद्र १४, २०७८ सोमबार 197

काठमाडौं : अफगानिस्तानको राजधानी काबुलमा भएको एक रकेट आ’क्रमणमा परी चार बालबालिकासहित छ जनाको ज्यान गएको छ ।

तालिबानीहरुले सत्ता कब्जा गरेपछि केही दिन हिं’सात्मक घ’टना भएको अफगानिस्तानमा फेरि हिं’साका घ’टना हुन थालेका छन् । आइतबार काबुल विमानस्थलमा प्रहार गरिएको भनिएको रकेट बस्तीमा परेको र बस्तीको एक घरमा रहेका एकैपरिवारका ती व्यक्तिहरुको ज्यान गएको छ ।

काबुल विमानस्थलमा अमेरिकी, बेलायती र अरु केही विदेशी विमानले आफ्ना नागरिकहरुलाई स्वदेश फर्काइरहेका छन् ।विमानस्थललाई नै लक्षित गरेर सो रकेट आ’क्रमण गरिएकामा सो रकेट बस्तीतर्फ पर्न गरेको बताइएको छ । पछिल्ला केही दिनमा काबुल विमानस्थलमा विस्फोट हुने गरेको छ ।

हमिद कारजाई अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलमा पश्चिम भागतर्फ स्थानीय समयानुसार ४ः५५ सो रकेट प्रहार भएको थियो । एक अमेरिकी ड्रोन शहरमा उडिरहेको देखा परेपछि उक्त हमला भएको प्रत्यक्षदर्शीहरु बताएका छन् ।

गत बिहीबार पनि विमानस्थलका पूर्वी गेटमा भएको आत्मघाती वि’ष्फोटमा परी कम्तीमा १७० अफगान नागरिक र १३ अमेरिकी सैनिक मारिनुका साथै करिब २०० जना घा’इते भएका थिए । उडानको पर्खाइमा रहेका ठूलो भीडबीचमा सो आ’क्रमण भएको थियो ।

अफगानिस्तानमा यही अगस्त १५ तारिखका दिन तालिबान वि’द्रोहीहरूले केन्द्रीय राजधानी काबुल कब्जा गरेपछि हजारौँ मानिसले अफगानिस्तान छाड्नेक्रम जारी रहेको छ । इस्लामिक स्टेट्स ९आइएस० ले जिम्मेवारी लिएको यस आ’क्रमणमा परी मारिएकाहरु अधिकांश महिला र बालबालिका रहेका छन्

प्रतिकृया दिनुहोस्