बिहिबार , जेठ १२, २०७९

“अब राप्रपालाई कसैले रोक्न सक्दैन” :- अध्यक्ष लिङ्देन !

फागुण २१, २०७८ शनिबार 51

काठमाडौं : राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी राप्रपाका अध्यक्ष राजेन्द्र लिङ्देनले पूर्व अध्यक्ष कमल थापा पार्टीको बैचारिक मान्यतालाई त्यागेर अर्को पार्टीमा प्रवेश गरेको टिप्पणी गरेका छन् ।

न्यूज २४ सँगको कुराकानीमा अध्यक्ष लिङ्देनले आफूमाथि प्रवित्तिगत प्रश्न उठाउदै कमल थापा बाहिरीनु नै उहाँको गलत मनासाय भएको बुझन सकिने बताए ।

राप्रपाले प्रजातान्त्रिक विधिमार्फत महाधिवेशनमा नेतृत्व चुनिरहेको बेला थापाले पार्टी छोड्नु नै उहाँको पार्टी सिद्धान्त र मान्यताबाट विचलित भएको बुझ्न अध्यक्ष लिङ्देनले आग्रह गरे ।

‘हामीले पार्टीको विचार र सिद्धान्तमा प्रतिबद्ध छौँ । उहाँले पार्टीको वैचारिक मान्यतालाई त्यागेर नयाँ पार्टीमा प्रवेश गर्नुभयो । उहाँप्रति टिप्पणी गर्न चाहन्न । हामीलाई खरव प्रवित्तिको भन्नुभयो,’ उनले भने, ‘नेपालको समकालीन राजनीतिमा राप्रपा पार्टीमात्रै यस्तो पार्टी भयो । जसले आफ्नो प्रजातान्त्रिक नेतृत्वको चयन गर्यो।’

उनले राप्रपाले प्रजातान्त्रिक पद्धतिबाट नेतृत्वको चयन मात्रै नगरेको भन्दै नेतृत्वमा नयाँ पुस्ता आउनुपर्छ भन्दै माग राख्ने एक जमातको समेत नेतृत्व गरेको दावी गरे।

‘समकालीन नेपाली राजनीतिमा नेतृत्व गरेको पुस्ता छ । जो पुस्तान्तरण र परिवर्तन गर्ने बेला भयो भनेर आवा उठिरहेको छ । त्यो पुस्ताको पनि राप्रपाले नेतृत्व गरिरहेको छ,’ अध्यक्ष लिङ्देनले भने ।

राप्रपाको संस्थापक तथा अन्य सिनियर नेताहरु आटिरहेको स्थितिमा कमल थापा नआट्नु पर्ने कुनै कारण नभएको भन्दै उहाँले पार्टी छोड्दा दुख मान्नु सिवाय अरु केही नभएको बताए ।

अधिवेशन हुँदै गर्दा निर्मल निवासको मिलेमतोमा राजेन्द्र लिङ्देनले थापालाई अप्ठ्यारो पारेर भड्काउने काम भयो रे भन्ने चर्चा छ नी ? भन्ने प्रश्नमा अध्यक्ष लिङ्देनले भने, ‘बिचरा म गाउँबाट आएको साधारण आम मानिसको छोरा । मैले त्यत्रो भड्काउन कहाँ सक्थेँ। उहाँ आफैले राज संस्था वा राजाको सहयोग छ ।

मलाई नै उहाँले उठ्नु भन्नु भएको छ भन्दै टिभी कार्यक्रमहरुमा भन्दै हिड्नु भएको थियो । मैले त्यस्तो कुरा गरेको पनि थिइन । र अपेक्षा पनि गरेको थिइन । मैले कार्यकर्ताको बलमा पार्टीको अनिवार्य आवश्यकताको रुपमा परिवर्तनको नेतृत्व गरेर अगाडी आएको हुँ । जसका लागि कार्यकर्ताको साथ प्राप्त गरेँ ।

नेतृत्व परिवर्तन भयो । यसको अर्थ उहाँहरुलाई पाखा लगाउने नियत होइन । ’अध्यक्ष लिङ्देनले कमल थापा अर्को पार्टीमा जाँदैमा कुनै फरक नपर्ने बताए । थापाको श्रापलाई आशिर्वादमा परिवर्तन गर्न आफूहरुले चाहेको बताएका छन् । अब राप्रपा कुनै पनि हालतमा अघि बढ्ने र अब राप्रपालाई कसैले रोक्न नसक्ने अध्यक्ष लिङ्देनको जिकिर छ । -न्यूज २४

प्रतिकृया दिनुहोस्